EKOPRODUR S0310/E SOFT pěna

EKOPRODUR S0310/E je dvousložkový polyuretanový systém pro výrobu měkké SOFT PUR pěny s otevřenou buňkou se samozhášecími vlastnostmi. Chemická reakce při sloučení obou složek způsobuje několikanásobně zvětšení objemu. Díky tomu dochází k bezespáré aplikaci, čímž se ve světě izolací otevírá jedinečná možnost zateplení prostoru bez tepelných mostů.

EKOPRODUR S0310/E neobsahuje freon, který poškozuje ozonovou vrstvu. Je zpěňován CO2 tvořícím se v reakci mezi složkami A a B.

EKOPRODUR S0310/E je zdravotně nezávadný, neobsahuje těkavé a toxické látky poškozující faunu a floru.

EKOPRODUR S0310/E je určen k vnitřní tepelnou a zvukovou izolaci interiérů, podkroví, vnitřních stěn a stropů dřevěných, zděných, kovových, ocelových konstrukci rodinných domů, průmyslových staveb, veřejných budov, hangárů nástřikem.

EKOPRODUR S0310/E sníží energetické náklady na vytápění až o 70%.

Hustota PUR pěny dosahuje objemovou hmotnost 9 kg/m3.

Vlastnosti nastříkané pěny

Hustota: 9 kg/m3
Tepelná vodivost při 10°C: λ 0,038 W/mK
Minimální tloušťka nástřiku: 16 cm
Tlak při 10% deformaci: min. 10 kPa
Pevnost v tahu: min. 31 kPa
Přilnavost k podkladu: 22 kPa (dřevo), 19 kPa (dřevotříska), 17 kPa (sádrokarton)
Třída reakce na oheň: B-s1, d0
Propustnost vodních par: 2,66±20% 10-11·kg/(m·s·Pa)

Aplikace

EKOPRODUR S0310/E se aplikuje nástřikem v jedné či více vrstvách. Izolovaný povrch musí být suchý, zbaven volných částí, prachu a oleje. Povrchy, které nebudou izolovány, musí být přikryté nebo jinak ochráněné proti znečištění (překrytí oken, trámů, podlah, …).

Pro aplikaci je nutná parozábrana. Stříkaná izolace odstraňuje tepelné mosty a následně tvořící se kondenzační vlhkost způsobující plísně a destrukci konstrukce střechy. V zimních měsících izoluje střechu proti úniku tepelné energie. V létě zabraňuje nadměrnému prohřívání střechy a místností pod střechou.

Teplota okolního prostředí (podkroví) při aplikaci PUR pěny EKO S0310/E musí být minimálně 10 °C. Venkovní teplota může být i pod bodem mrazu – směsi jsou vyhřívané.

Nástřik je proveden v souvislé vrstvě min. 16 cm mezi trámy, které jsou zastříkány vrstvou pěny tak, aby vznikl jednolitý dokonale zaizolovaný prostor a byl tak splněn princip izolace. Díky aplikaci nástřikem a několikanásobnému zvětšení se pěna dostane i míst, kde se ostatními izolačními materiály nedostanete. PUR pěna dokonale vyplní veškerý volný prostor, který vzniká nedostatečným spojením dvou materiálů.

Využití

Vnitřní stěny a stropy – tepelná a akustická izolace, standardní tloušťka nástřiku min. 16 cm s principem jednolité vrstvy. Vhodná pro dřevostavby i ostatní konstrukce jako izolace interiérů, podkroví, vnitřních stěn a stropů dřevěných, zděných, kovových, ocelových konstrukci rodinných domů, průmyslových staveb, veřejných budov, hangárů nástřikem.

CENOVÁ KALKULACE ZDARMA

Zanechte nám na vás kontakt a ozveme se vám

Děkujeme a ozveme se vám v nejbližším možném termínu. Tým Dokonalé izolace.

poptavka@dokonalaizolace.cz +420 775 323 767
Děkujeme vám za váš zájem