EKOPRODUR S0329 MEDIUM pěna

EKOPRODUR S0329 je dvousložkový polyuretanový systém polotvrdé MEDIUM PUR pěny se samozhášecími vlastnostmi. Chemická reakce při sloučení obou složek způsobuje několikanásobně zvětšení objemu. Díky tomu dochází k bezespáré aplikaci, čímž se ve světě izolací otevírá jedinečná možnost zateplení prostoru bez tepelných mostů.

EKOPRODUR S0329 neobsahuje pěnivé látky, které poškozují ozonovou vrstvu, v souladu s ustanoveními Obchod EU a používání regulovaných látek.

EKOPRODUR S0329 je zdravotně nezávadný, neobsahuje těkavé a toxické látky poškozující faunu a floru.

EKOPRODUR S0329 je určen pro tepelnou izolaci interiérů, podkroví, vnitřních stěn a stropů rodinných domů i průmyslových staveb nástřikem.

EKOPRODUR S0329 sníží energetické náklady na vytápění až o 70%.

EKOPRODUR S0329 je nepojídavý hlodavci.

Hustota PUR pěny dosahuje objemovou hmotnost min. 36 kg/m3, která po vytvrzení umožňuje pochoznost polotvrdé MEDIUM PUR pěny.

Vlastnosti nastříkané pěny

Hustota: min. 36 kg/m3
Tepelná vodivost při 10°C: λ 0,023 W/mK
Minimální tloušťka nástřiku: 10 cm
Absorbce vhkosti po 24 hod.: max. 5%
Pevnost v tlaku: min. 150 kPa
Pevnost v tahu: min. 200 kPa

Aplikace

EKOPRODUR S0329 se aplikuje nástřikem v jedné či více vrstvách. Izolovaný povrch musí být suchý, zbaven volných částí. Povrchy, které nebudou izolovány, musí být přikryté nebo jinak ochráněné proti znečištění (překrytí oken, trámů, podlah, …).

Pro aplikaci není nutná parozábrana, nevznikají tepelné mosty a následná kondenzační vlhkost způsobující plísně a destrukci konstrukce střechy. V zimních měsících izoluje střechu proti úniku tepelné energie. V létě zabraňuje nadměrnému prohřívání střechy a místností.

Teplota okolního prostředí (podkroví) při aplikaci PUR pěny EKO S0329 musí být minimálně 10 °C. Venkovní teplota může být i pod bodem mrazu – směsi jsou vyhřívané.

Nástřik je proveden v souvislé vrstvě 8 – 10 cm mezi trámy a trámy jsou zastříkány tenkou vrstvou tak, aby vznikl jednolitý dokonale zaizolovaný prostor a byl tak splněn princip izolace. Díky aplikaci nástřikem a několikanásobnému zvětšení se pěna dostane i míst, kde se ostatními izolačními materiály nedostanete. PUR pěna dokonale vyplní veškerý volný prostor, který vzniká nedostatečným spojením dvou materiálů.

Využití

Vnitřní stěny a stropy – tepelná a akustická izolace, standardní tloušťka nástřiku 8–10 cm s principem jednolité vrstvy. Vhodná pro dřevostavby i ostatní konstrukce. Podlahy, schody a sklepy – tepelná izolace a izolace proti zemní vlhkosti.

CENOVÁ KALKULACE ZDARMA

Zanechte nám na vás kontakt a ozveme se vám

Děkujeme a ozveme se vám v nejbližším možném termínu. Tým Dokonalé izolace.

poptavka@dokonalaizolace.cz +420 775 323 767
Děkujeme vám za váš zájem